Twoje duże dziecko może już nie przepada za balonowymi zwierzątkami i superbohaterami, ale urodziny to dla nastolatków nadal ważna sprawa. Zrzuć z siebie trochę presji, wybierając jeden z tych pomysłów na przyjęcie, który jest idealny dla każdego nastolatka.

Ach, jak proste były urodziny, kiedy Twoje dziecko było małe. Jeśli tylko zaprosiło się ulubione osoby, nadmuchało kilka balonów i przygotowało tort, było szczęśliwe. Niestety, te czasy już minęły.

Teraz, gdy Twoje słodkie dziecko stało się nastolatkiem, najprawdopodobniej trochę (no dobra, dużo) trudniej jest mu zaimponować dzięki dojrzewaniu, presji rówieśników i prawdopodobnie TikTokowi, jeśli mielibyśmy zgadywać. Dodajmy do tego fakt, że dzielenie się swoim przyjęciem urodzinowym na Instagramie jest dla nastolatków prawie tak samo ważne jak samo przyjęcie, a to oznacza dużą presję na rodziców planujących przyjęcie. Szukasz inspiracji? Bez względu na to, czy Twoje dziecko jest smakoszem, adrenalinistą czy zakupoholiczką, te pomysły na przyjęcie – które sprawią, że Twój nastolatek będzie się uśmiechał, a nie przewracał oczami – są świetnym punktem wyjścia.

Zorganizuj imprezę przy basenie

Jeśli masz szczęście mieszkać w ciepłym miejscu, wypełnij basen dużymi dmuchańcami, przygotuj zabawny koktajl, puść muzykę i zorganizuj imprezę w basenie. Goście muszą pamiętać o kostiumach kąpielowych i kremie do opalania, a Ty zadbaj o cień i świeże ręczniki. Nawet jeśli nie masz własnego basenu, często można wynająć basen (kryty lub odkryty) na prywatne imprezy.

Lokalizacja: Twoje podwórko lub lokalny basen

Idealny wiek: od 13. urodzin

Przewidywane koszty: Od 1000 do 1500 zł za wynajęcie publicznego basenu.

Zafunduj im przyjęcie na zakupach

Przyjęcie na zakupach może być niedrogim i zabawnym sposobem na spędzenie urodzin. Możesz nawet zatrudnić osobistego sprzedawcę, który pomoże solenizantowi lub solenizantce wybrać kilka nowych ubrań – wiele sklepów oferuje taką usługę za darmo lub za symboliczną opłatą odliczaną od zakupów. Przyjaciele Twojego nastolatka mogą udzielać fachowych rad, robić zdjęcia i sami robić zakupy. Na zakończenie dnia zjedz obiad lub zaproś wszystkich do domu na pokaz mody, który odbędzie się późnym wieczorem.

Lokalizacja: Twoje lokalne centrum handlowe

Idealny wiek: od 14 urodzin

O czym należy pamiętać: Daj nastolatkowi bon upominkowy z góry, aby mógł kupić kilka ulubionych strojów bez Twojego towarzystwa.

Przewidywane koszty: To zależy od sklepów, które wybierzesz, ale może to być od 100 zł w górę.

Rozpieszczanie ich noclegiem w hotelu

Starsze nastolatki z pewnością docenią pluszowe otoczenie i odrobinę dodatkowej niezależności, jaką daje nocleg w hotelu. Prawdopodobnie będzie tam również basen, być może pokój gier i możliwość zamówienia filmu przed snem (jeśli w ogóle pójdą spać!). Jeśli to możliwe, zamieszkaj w sąsiednim pokoju, aby być wystarczająco blisko, by móc pomóc, ale z dala od chichotów i hałasu.

Lokalizacja: dowolny hotel

Idealny wiek: od 16 roku życia

O czym należy pamiętać: Powiedz personelowi, aby wstrzymał się z obsługą pokoju, aby utrzymać koszty pod kontrolą, i dokładnie wyjaśnij zasady wszystkim uczestnikom.

Przewidywany koszt: od 1000 do 2000 zł w zależności od hotelu