Organizowanie imprez firmowych przynosi wiele korzyści. Dla pracowników są świetną okazją do rozerwania się, bliższego poznania kolegów i koleżanek z pracy, a wszystko zazwyczaj jest całkowicie darmowe. Wiele imprez, szczególnie kilkudniowych wyjazdów firmowych, odbywa się w trakcie pracy, co jest dodatkowym plusem dla pracowników. Pracodawca także korzysta na organizacji takich wydarzeń. Zadowoleni pracownicy, którzy są ze sobą dobrze zgrani pracują efektywniej. Zintegrowany zespół to lepsza jakość pracy. Niejeden przełomowy pomysł, który zrewolucjonizował działanie firmy powstał właśnie podczas wyjść integracyjnych.

Dobrym rozwiązaniem są spontaniczne wyjścia firmowe. Czasem warto jednak zorganizować większe wydarzenie z dodatkowymi atrakcjami dla pracowników.

Jak zorganizować wyjście firmowe? Atrakcje na imprezę firmową

Podczas wyjść firmowych ważne jest zapewnienie uczestnikom odpowiednich atrakcji. Powinny zachęcić ich do wspólnego wysiłku i pracy w zespołach. Atrakcje na imprezę firmową nie mogą być przy tym zbyt skomplikowane, co mogłoby odstraszyć mniej pewnych siebie pracowników.

Dobrym pomysłem jest organizacja warsztatów integracyjnych. Sprawdzają się szczególnie dobrze w dużych firmach, gdzie pracownicy nie znają się zbyt dobrze ze sobą. Wspólna praca ma także dodatkowy plus dla pracodawcy. Obserwując swoich pracowników podczas warsztatów może lepiej poznać ich umiejętności, których na co dzień nie wykorzystują w swojej pracy. Może to czas na zmianę stanowiska?

Atrakcje eventowe dla dorosłych – gry zespołowe dla pracowników

Nie tylko dzieci potrzebują czasami animatora do przeprowadzenia fajnej zabawy. Wiele atrakcji eventowych dla dorosłych także tego wymaga, szczególnie gdy w integracji firmowej bierze udział wiele osób. Niektóre atrakcje na imprezę firmową wymagają wykonywania określonych zadań, co uczestnicy najczęściej robią w losowo wydzielonych grupach. Jest to pomysł na współpracę połączoną ze współzawodnictwem. Jeśli dołożymy do tego atrakcyjne nagrody, pracownicy zaangażują się na 100%. Z pewnością największą nagrodą jest jednak możliwość bliższego poznania współpracowników.

Wśród atrakcji eventowych dla dorosłych warto wyróżnić gry sportowe, zadania wymagające orientacji w terenie. Taką zabawę warto zakończyć wspólnym karaoke lub dyskoteką. Nie zapominajmy o wykonaniu ciekawych zdjęć na imprezie firmowej.

Pub Quiz firmowy

Jednym z najprostszych do zorganizowania atrakcji na imprezę firmową jest spotkanie w pubie lub restauracji. Poza jedzeniem i napojami można urozmaicić nieco takie wydarzenie. Jednym z bardziej popularnych pomysłów na to jest pub quiz. Uczestnicy dzielą się na grupy i wspólnymi siłami starają się odpowiadać na pytania. Z pewnością przyniesie to wiele śmiechu, a podczas imprezy firmowej pytania mogą dotyczyć działalności firmy lub poszczególnych pracowników. Dzięki temu uczestnicy pub quizu lepiej poznają zarówno firmę, jak i swoich kolegów z pracy.

Zdjęcia na imprezie firmowej

Wykonywanie zdjęć na imprezie firmowej może spełnić kilka celów. Przede wszystkim zdjęcia będą świetną pamiątką dla uczestników. Z pewnością zachęcą do udziału w podobnych wydarzeniach w przyszłości. Atrakcje eventowe dla dorosłych uwiecznione na fotografiach mogą posłużyć jako dobry materiał marketingowy dla firmy.