Jeżeli przygotowujesz się do organizacji wesela lub ślubu, zobacz jakie atrakcje na kameralne wesele warto przygotować. Pomysły, które przedstawimy w tym artykule, są łatwe w realizacji i nie nadwyrężą mocno budżetu nowożeńców. Pozwolą natomiast świetnie się bawić i będą dobrą alternatywą dla typowych zabaw weselnych.

Jakie atrakcje na kameralne wesele?

Nie każdy chce organizować swój ślub i wesele w typowy sposób. Występ zespołu muzycznego, zabawa do białego rana przy DJ-skiej muzyce i zabawy prowadzone przez wodzireja – niektórzy nowożeńcy nie mają ochoty na takie weselne atrakcje. Czasami przeszkodą może być także kwestia finansowa.

Istnieje kilka sposobów na to, by zorganizować kameralne wesele w ciekawy i niedrogi sposób. Są gwarancją dobrej zabawy i sprawią, że wydarzenie pozostanie w pamięci młodej pary i gości na długie lata.

Pokazy zdjęć nowożeńców na projektorze

Jednym ze sposobów na spędzenie nawet kilku godzin w przyjemny sposób, jest prezentacja zdjęć na projektorze. Taka atrakcja sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku kameralnych uroczystości, gdy większość gości się zna. Pokaz zdjęć jest całkowicie darmowy, gdy mamy dostęp do projektowa, choć jego wynajem również nie jest drogi. W pokazie zdjęć mogą uczestniczyć wszyscy goście, a także para młoda. Wyświetlanie zdjęć obrazujących różne chwile z życia nowożeńców przywołuje wspomnienia i często jest gwarancją wywołania uśmiechu na twarzach uczestników.

Przemowy, śpiewanie i karaoke zamiast DJ-a

Alternatywą dla muzyki granej na żywo lub puszczanej przez DJ-a mogą być występy gości. Taka forma spędzania czasu jest przeznaczona dla fanów karaoke i osób, które po prostu lubią śpiewać. Wspólne występy wokalne są okazją do bliższego poznania się, a do ich przygotowania wystarczy zainstalować na komputerze specjalne, często darmowe oprogramowanie.

Nie wiesz, jakie atrakcje na kameralne wesele zapewnić gościom pomiędzy kolejnymi utworami ? Co pewien czas warto zrobić krótką przerwę i nakłonić gości do nieformalnych przemówień. Historie z życia nowożeńców często pozwalają nie tylko lepiej ich poznać, ale skutkują masą śmiechu. Mogą być też wzruszające lub nawiązywać do czasów, gdy młoda para jeszcze się nie znała.

Tanie sposoby na ciekawe zdjęcia z wesela – jak urozmaicić ślubne zdjęcia?

Organizując kameralne wesele czasami nowożeńcy muszą zrezygnować z bogato ustrojonej sali weselnej i typowych, ślubnych ozdób. Aby zrobić podczas uroczystości ciekawe zdjęcia z wesela, można wynająć lub kupić podświetlany napis. Niektórzy decydują się na litery ułożone w słowo “LOVE”, inni na inicjały małżonków lub ich imiona. Napis będzie świetnym tłem i sprawi, że ciekawe zdjęcia z wesela będą dla nowożeńców i gości świetną pamiątką.

Innym sposobem na to ,jak urozmaicić ślubne zdjęcia jest wynajem fotobudki albo fotolustra. To niedroga usługa w ujęciu na jednego gościa, która pozwala na wykonanie ciekawych zdjęć z wesela. Najczęściej w ramach fotobudki, czy fotolustra goście otrzymują masę gadżetów pozwalających na przebranie się – maski, peruki, gadżety i zabawne napisy.