Wykonanie ciekawego zdjęcia z imprezy nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy być w odpowiednim miejscu,mieć dobry pomysł na ujęcie i posiadać aparat fotograficznym. Z tym ostatnim w dzisiejszych czasach nie będzie problemu – każdy nosi przecież w kieszeni podręczną kamerę! w postaci telefonu.

Można oczywiście wykorzystać lepszy sprzęt do wykonania zdjęcia, co może przynieść jeszcze lepsze efekty. Zdjęcia zrobione smartfonem także mogą być jednak bardzo ciekawe, szczególnie gdy nieco przygotujemy się do wykonania fotografii.

Jak zrobić zdjęcia z imprez?

Istnieją dwie szkoły robienia zdjęć ludzi. Pierwsza z nich zakłada, że tylko zdjęcia niepozowane wyglądają dobrze, a wszystkie inne są w pewnym stopniu sztuczne. Wiele osób zdecydowanie woli jednak pozować do zdjęć. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, istnieje kilka zasad wskazujących na to, jak zrobić fajne zdjęcia z imprez. Przede wszystkim zadbajmy o dobre tło. Puste szklanki, czy niechlujnie rzucone ubrania z pewnością nie są najlepszym tłem dla naszej imprezowej fotki.

Warto zadbać o dobre światło, powinno oświetlać twarze i sylwetki fotografowanych osób. Gdy zrobimy zdjęcie pod światło, twarze osób będą ciemne, a całość niewyraźna. Czasami możemy wspomóc się, na przykład ustawiając lampkę tak, by świeciła w odpowiednią stronę. Jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba po prostu stanąć w odpowiednim miejscu.

Selfie muzeum pomysł na zdjęcie z przyjaciółką i nie tylko

Wszystkie problemy związane z doborem ciekawej scenerii i oświetlenia rozwiązują tzw. selfie muzea. To miejsca, w których za pewną opłatą możemy wykonać niecodzienne zdjęcia. Są tam różne tła, które pozwalają na wykonanie zachwycających fotografii. Jeśli skończyły Ci się pomysły na zdjęcia na IG, koniecznie udaj się w to miejsce. Selfie muzeum warto odwiedzić w większym gronie. To niekończące się pomysły na zdjęcia z przyjaciółką, kolegami, dziećmi i innymi.

Selfie muzeum znajduje się w Warszawie, a także innych większych miastach w całej Polsce. Kadry są wspaniale oświetlone, a w muzeum co jakiś czas pojawiają się także nowe. Nie jest to jednak sposób na to, jak zrobić fajne zdjęcia z imprez, który nie ma wad. Zazwyczaj w takich miejscach są tłumy odwiedzających. Po publikacji zdjęcia w social mediach łatwo możemy też dostać komentarze, że nie jesteśmy pierwszą osobą, która wykonałą zdjęcie w tym miejscu.

Fotobudka na imprezie – sposób na fajne zdjęcia i dobrą zabawę

Dziś nikogo nie dziwi już obecność fotobudki na weselach i dużych imprezach firmowych. Czemu by nie wykorzystać tej opcji także na mniejszym przyjęciu, choćby w domu? Koszt wynajęcia fotobudki wynosi zazwyczaj kilkaset złotych, lecz poza sezonem ślubnym może być zdecydowanie niższy. Wykorzystując gadżety i ustawiając się w różnych pozach w fotobudce z pewnością wpadniemy na ciekawe pomysły na zdjęcia na IG. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić fajne zdjęcia z imprez – fotobudka może być rozwiązaniem tego problemu.

Pamiętaj, by poprawić wykonane zdjęcia

Niezależnie od tego, gdzie zrobimy zdjęcie, zawsze warto poświęcić chwilę na jego obróbkę.  Oczywiście najlepsze efekty osiągniemy stosując do tego profesjonalne oprogramowanie. Jest to jednak dość czasochłonne i wymaga sporej wiedzy. Warto natomiast wykorzystać dostępne w telefonie lub na komputerze aplikacje do obróbki zdjęć. Dla lepszego efektu warto wyprostować zdjęcia, poprawić kadr i wyostrzyć je. Na koniec nałóżmy ciekawy filtr, który sprawi, że zdjęcie będzie zwracało na siebie uwagę